Сторінка практичного психолога

Консультації

13.30-16.30

08.00-10.00

З понеділка по п’ятницю (крім вівторка) психолог працює з вихованцями та персоналом нашого дитячого садка: спостерігає за ними, проводить діагностування та заняття в індивідуальній та груповій формі  і т.ін.

За консультацією можно звертатися у назначений час в середу та четвер.

Розуміючи, що стан дітей необхідно не тільки діагностувати, але і розвивати, та ще обов'язково проводити корекційну роботу – адміністрація нашого дитячого садка ввела заняття з психологом в розклад занять груп. Зараз кожна група займається з практичним психологом один раз на тиждень – 4 заняття (по 1 години) на місяць. Таким чином у дитсадку чітко відрегламентована погодинна праця практичного психолога з дітлахами. Це надає можливості не пропустити жодної дитини і відстежити на перших етапах різноманітні відхилення і прояви негативної поведінки, залучити у потрібний час батьків і вихователів, щоб вчасно надати малюку психологічну допомогу.
Протягом навчального року практичним психологом ДНЗ № 270 проводиться робота, щодо сприяння здоровому способу життя під час навчально-виховного процесу.  Метою цієї роботи є сприяння створенню умов для досягнення позитивних результатів у навчально-виховному процесі, плідної праці педагогів, збереження та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дитини, що є необхідним для розвитку повноцінної здорової людини в майбутньому, а задачами:
1. Підвищення рівня психологічної компетентності педагогічних працівників. 2. Досягнення позитивних наслідків навчально-виховного процесу. 3. Формування у педагогів, батьків та дітей здатності до швидкої адаптації в умовах, що постійно змінюються в зв'язку з вимогами сьогодення. Відповідно до цього методами були: 1. Консультативна допомога батькам та педагогам з проблем навчання і виховання дітей. 2. Аналіз умов забезпечення психофізичного здоров'я дітей. 3. Тематичні бесіди з батьками та вихователями. 4.Створення корекційних програм. 5. Вивчення психологічного климату в колективі. Практичним психологом ДНЗ № 270 щорічно, на початку навчального року, з метою полегшення адаптації та полегшення комунікативної сфери у дітей дошкільного віку, проводяться дослідження рівня адаптації у дітей раннього віку. Також у продовж навчального року досліджується рівень психофізичного розвитку у дітей різних вікових груп в ході спостереження під час режимних моментів. Узагальнюючи результати проведеної роботи з цього напрямку можна зробити припущення, що процес адаптації дітей неоднорідний за своїм змістом та фізичний стан дітей в період адаптації набагато кращій, ніж їх психічно-емоційний стан. Для полегшення психічно-емоційного стану  дітей у період адаптації практичним психологом проводяться заняття з дітьми, які спрямовані на розвиток комунікативної сфери; досліджується рівень психофізичного розвитку дітлахів; проводяться співбесіди з вихователями та батьками, виступи на педагогічній раді.